Okolie apartmnánu PARK

Zaujímavé miesta na turistiku a relax.

Mesto Martin

Významné kultúrno - historické centrum (prvé slovenské gymnázium, Matica slovenská, národný cintorín, Turčianska galéria, múzeá: SNM etnografická expozícia; múzeum Martina Benku; prírodovedné múzeum Andreja Kmeťa, múzeum slovenskej dediny vo voľnej prírode, a iné.) Slovenské komorné divadlo patrí medzi najvýznamnejšie profesionálne divadlá na Slovensku.

Mesto Kremnica

Historické mesto s prvou a dodnes fungujúcou mincovňou v Európe s vlastným múzeom, ďalej múzeum lyžovania, múzeum gýča. Raz ročne sa tu organizuje festival humoru Kremnické gagy, bežecká Biela stopa, organový festival Kremnický hradný organ, festival folkovej a akustickej hudby a mnohé iné podujatia.

Mesto Bojnice

Bojnický zámok: jedna z najstarších pamiatok budovaná od 12. – 20. storočia s úžasnou stálou expozíciou, ZOO Bojnice s jedinečnou kolekciou zvierat z celého sveta, Bojnice sú takisto kúpeľným mestom.

Malá a Veľká Fatra

Turiec je obklopený úžasnými vrchmi: Veľkou a Malou Fatrou, Kremnickými vrchmi a Žiarom, v ktorých sa nachádza nesmierne množstvo turistických chodníkov s rôznym typom obtiažnosti.

Snowland

Športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline.

Krahule

Stredisko STRED EURÓPY je k dispozícii návštevníkom počas celého roka, je priamo prepojené bežeckými traťami na Stredisko Skalka s najrozsiahlejšími bežeckými traťami v regióne.

Skalka

V nádhernom prostredí Kremnických vrchov na nachádza VIA FERRATA SKALKA s visutým mostom so 78 metrovým premostením a výškou 45 metrov na terénom. Je najväčším na Slovensku.

Cyklistika

Celým Turcom sa vinú značené cyklistické trate aj s možnosťou využitia cyklobusu na trase Turčianske Teplice - Žilina a späť.